Як працюють молоді українські бренди від початку війни

Illustration

Час іде, суспільство починає адаптуватись до сучасних умов, а українські бренди відновлювати роботу, шукати можливості для просування та продажу одягу. 
Як з цим справляються молоді українські дизайнери? 
Ми запитали засновників брендів Sheezen, NONAMEBRAND, The Svoe, 2WB та Анна Кузьменко про перспективи розвитку, фінансовий стан та їхню діяльність від початку війни між Україною та росією.

1. У якому стані зараз ваш бренд? Чи продовжує він свою діяльність?

Sheezen: Наразі я знаходжуся у Берліні, чекаю посилку с деякимі речами з останьої колекцїї. На доставку піде трохи більше часу. Також планую робити колоборацію з українськими митцями, та з проданих речей переводити гроші на підтримку України.

Illustration

NBB: Наш бренд та офіс знаходяться у Черкасах. Вся команда на місці, налаштовані на плідну працю.

Illustration

The Svoe: Зараз мій бренд «Своє» веде активну робочу діяльність. Люди закордону замовляють вишиванки, щоб підтримати українське виробництво. При цьому кошти з продажу кожної вишиванки йдуть на підтримку тероборони Сумської області

Illustration

2WB: Бренд 2WB крок за кроком відновлює свою діяльність як в діджитал,так і в реальному форматах ,не дивлячись на невимовно скрутне становище, в якому зараз перебувають абсолютно всі, без винятку, ланки економіки нашої країни.

Illustration

Анна Кузьменко: Наразі діяльність бренду на паузі, я просто працюю в цеху як швея і шию речі для ЗСУ, в основному розгрузки і плитоноски.

Illustration

2. Чи є у вас матеріальне підстрахування для роботи бренду в нинішніх умовах?

Sheezen: З приводу матеріального підстрахування трошки важко, але сподіваємося знайти колоборації, або гранти, які би дали змогу допомогти робити речі.
NNB: Матеріального підстрахування для роботи бренду в нинішніх умовах — немає.
The Svoe: Зараз ми використовуємо всі матеріали, які замовляли раніше. На жаль, стабільного підстрахування нема. Бренд функціонує завдяки замовленням, які роблять іноземці та українці закордоном.
2WB: Наразі вагомого матеріального підстрахування нема, загалом це не ті події, до яких можна було б бути готовими . Кошти, що вже були зароблені шляхом діяльності бренду йдуть не на витрати задля його подальшого розвитку ,а на військові потреби.
Анна Кузьменко: Знову ж таки бренд тимчасово не функціонує, але я продовжую працювати.

Sheezen

NNB

3. Ви плануєте залишитись на території України або продовжувати роботу бренду в Європі?

Sheezen: Як тільки ми виграємо війну, то планую повернутися в Україну. І також хочется відкрити тут маленький шоурум чи розмістити бренд у деякіх концепт сторах.
NNB: Наразі, виробництво та головний офіс плануємо залишати в Черкасах.
The Svoe: Так, мій бренд уособлює українську націю. Тому наші етнічні вироби будуть виготовлятися саме в Україні. Також ми працювали, працюємо та будемо працювати на експорт, бо кожен повинен мати можливість одягати «Своє» (звісно окрім країни агресора)
2WB: Ми плануємо залишатись на території України та не переносити своє виробництво з Києва до інших міст або за кордон, проте зараз орінтуємось більше на іноземну аудиторію,адже розуміємо ,що купівельна спроможність та потреби українців змінились.
Анна Кузьменко: Я не планую їхати закордон найближчим часом.

The Svoe

4. Які шляхи розвитку бренду ви зараз розглядаєте?

Sheezen: Зараз комунікація через міжнародні смі, знайомства у цій сфері, пошук шоурумів які співпадають з естетикою продукту, колоборації.
NNB: Наші вироби — це вироби не першої необхідності та one of a kind. Саме тому, для того, щоб наш апсайкл бренд продовжував своє існування — нам необхідно шукати будь-які можливості співпрацювати з Європою та Світом.
The Svoe: Зараз я активно працюю над створенням нової колекції вишиванок. У майбутньому хочу відкрити шоуруми по всій Україні та можливо закордоном
2WB: Зараз важливо знайти свого клієнта на західному та інших ринках , ми намагаємось знайти найбільш цікаві шляхи освітлення нашого бренду чи то в шоурумах різних столиць ,чи то на сторінках відомих онлайн маркетплейсів. Також наразі зосередились більше на діджитал форматі , оскільки виробництво було зупинено майже на місяць. Проте ми повертаємось до роботи та чекаємо на неминучий день Перемоги.
Анна Кузьменко: Сподіваюсь відновити діяльність бренду в тому ж форматі в якому він існував, коли це стане можливим.

2WB

NNB

5. Які джерела для підтримки українських брендів вам відомі?

Sheezen: У багатьох европейських містах мабудь є маркетплейси/шоуруми, які наразі підтримують українських дизайнерів. У Берлині це 183 store.
NNB: До цього моменту ми волонтерили, потім повернулися до роботи та створювали благодійну жовто-блакитну колекцію — тому поки не знаємо жодних джерел підтримки.
The Svoe: У наш час українськї бренди допомагають один одному взаємною рекламою.
Анна Кузьменко: Думаю таких джерел є багато, особисто знаю що мої колеги вивозили речі в шоуруми закордон.

Анна Кузьменко

Sheezen